bimehasia-building

شرکت سهامی بیمه‌آسیا در تیرماه سال ۱۳۳۸ به منظور انجام انواع معاملات بیمه و عملیات بازرگانی تأسیس شد. در سال ۱۳۸۸ نیز براساس سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در زمره شرکت‌های مشمول واگذاری بخش خصوصی قرار گرفت و بدین ترتیب به عنوان بزرگترین شرکت بیمه خصوصی کشور به فعالیت های خود ادامه داد.این شرکت رتبه اول تولید وسهم بازار را درمیان شرکت های بیمه خصوصی کشور دارا می باشد. بیمه آسیا با بیش از ۲۴۰۰نفر نیروی انسانی متخصص، باتجربه و متعهد، سرمایه ۲٫۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال و با بیش از نیم قرن فعالیت در عرصه صنعت بیمه یکی از صد شرکت برتر و دارای اعتباری بالا در داخل و خارج از کشور می باشد. همچنین بر اساس گزارش اخیر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه آسیا در بین شرکت های حائز رتبه یک(سطح ۱) از نظر سطح توانگری مالی می باشد و دومین شرکت بیمه مستقیم در نگهداری ریسک و قبول بیمه اتکائی در کشور محسوب می گردد.شرکت بیمه‌آسیا در حال حاضر با بیش از ۱۰۰ شعبه و اداره پرداخت خسارت و ۳۰۰۰ نمایندگی حقیقی و حقوقی در اقصی نقاط کشور مشغول خدمت رسانی به ملت شریف ایران می باشد.

 

شرکت خدمات بیمه ای سایبان امن ایرانیان (سهامی خاص)
شرکت خدمات بیمه ای سایبان امن ایرانیان کد ۱۰۵۴ در سال ۱۳۸۱ با مجوز رسمی از مراجع قانونی و به عنوان نماینده رسمی شرکت سهامی بیمه آسیا فعالیت خود را آغاز نموده است و در حال حاضر بعنوان یکی از ۱۰ شرکت برتر بیمه آسیا ، با در اختیار داشتن کادری مجرب و کار آزموده جهت انجام مشاوره های لازم و متناسب با فعالیت بیمه گذاران و ارائه کلیه خدمات بیمه ای اعم از صدور و کارشناسی و البته پرداخت خسارت فعالیت می نماید.

این شرکت با دارا بودن نزدیک به ۲ دهه سابقه ارائه خدمات بیمه‌ای به نمایندگی از شرکت بیمه آسیا، افتخار ارائه خدمات به بیمه‌گذاران همانند موسسات اعتباری، صنایع فولاد و ذوب آهن،صنایع الیاف،کارخانجات تولیدی، شرکت های حمل و نقل بین المللی و شمار عظیمی از شخصیتهای حقوقی و حقیقی را در کارنامه خود دارد. عزم این شرکت در ارائه خدمات فنی مشاوره‌ای صدور و خسارت به بیمه‌گذاران محترم و ارائه خدمات مطلوب موردنیاز، سرلوحه فعالیت کارکنان این شرکت می‌باشد.

چارت سازمانی شرکت بیمه سایبان امن ایرانیان

chart-sayban

تاریخ ۵ هزارساله بیمه در کشور ایران
در آن زمان کیقباد نماد شاهی بود که تمام ایران به فرمانش بودند. یکی از این فرمانها پرداخت بیمه به آسیب دیدگان بوده است. در زمان پادشاهی کیقباد اگر کسی دچار آسیب می شد یا خانه اش آتش می گرفت یا کشتزارش با خشکسالی بی ثمر می ماند باید به او تاوان یا بیمه داده می شد.
بیمه مردم در ایران از دوره کیقباد (حدود پنج هزار سال پیش) آغاز شده است. در این دوره اگر کسی دچار آسیب می شد باید به او تاوان یا بیمه داده می شد که به بیمه تاوان و به بیمه شدگان دریغمندان می گفتند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاددان- پادشاهی کیقباد برابر دوره ای است که در ایران پادشاهیهای کوچک (ملوک الطوایفی) پدید آمده بود. ایرانیان در آن زمان دریافتند که زیر یک درفش و یک حکومت مرکزی بودن بسیار بهتر است و در برابر دشمنان یارای مقاومت بیشتری دارند به همین دلیل از میان خود یک شاه انتخاب کردند که بر بقیه حکومت می کرد و شاهنشاه خوانده می شد.
در آن زمان کیقباد نماد شاهی بود که تمام ایران به فرمانش بودند. یکی از این فرمانها پرداخت بیمه به آسیب دیدگان بوده است. در زمان پادشاهی کیقباد اگر کسی دچار آسیب می شد یا خانه اش آتش می گرفت یا کشتزارش با خشکسالی بی ثمر می ماند باید به او تاوان یا بیمه داده می شد.
دریغمندان همان آسیب دیدگان بودند.