بیمه درمان

در کنار بهره مندي از روزهاي شاد و خوش زندگي، پيش بيني راهکارهاي رفع مشکلات روزهاي تلخ و ناخوشايند، لازمه يک زندگي شايسته است. هيچ کس قادر به پيش بيني وضعيت سلامت خود و يا نزديکان خود در آينده نيست، اما مي توان براي تامين هزينه ها و جلوگيري از بروز مشکلات اقتصادي که هزينه هاي سرسام آور درمان بيماري، مسبب آن مي باشد، با راهکارهاي مناسب مثل بيمه درمان اين تشويش را رفع نمود. بيمه درمان شاخه اي از بيمه هاي اشخاص مي باشد و در حال حاضر به صورت گروهي و تکميلي (مازاد بر پوشش سازمان هاي بيمه گر پايه نظير سازمان تامين اجتماعي، خدمات درماني و بيمه هاي مشابه) عرضه مي شود.

بيمه مسافرتی اتباع خارجی

شرکت سهامی بیمه آسیا با ارائه این بیمه نامه به اتباع خارجی سعی دارد تا در کنار بهره مندی ایشان از طبیعت بی بدیل و زیبای ایران ، دیدار از آثار باستانی و جاذبه های تمدن اسلامی آن ، زمینه ساز آسایش و اطمینان خاطر آنان بابت هزینه هایی که احتمال رخداد آن در هر سفر وجود دارد ، باشد و بدین ترتیب علاوه بر عمل به وظیفه خود در ارائه خدمات بیمه ای ، سهم خود را در بالا بردن رونق صنعت ایرانگردی در کشور ادا نماید.
در این راستا شرکت بیمه آسیا با صدور بیمه نامه مسافرتی به اتباع خارجی که قصد مسافرت به ایران به منظور سیاحت ، زیارت ، دیدار اقوام و ….، را دارند ، جبران هزينه‌هاي پزشكي و غيرپزشكي و ساير خدمات تحت پوشش را طبق شرايط مقرر در اين بيمه‌نامه بر عهده مي‌گيرد.
این بیمه نامه برای افراد خارجی که به قصد کار ، شرکت در مسابقات ورزشی ، ویا به قصد درمان وارد کشور میشوند ؛ قابل ارائه نمیباشد.
شروع تاریخ اعتبار این بیمه نامه از زمان ورود به مرزهای کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد .
نرخ حق بیمه براساس مدت اقامت در ایران (از 1 روز تا 92 روز متوالی) و سن ( بدون محدودیت سنی) بیمه شدگان بر مبنای یورو محاسبه و تعیین می گردد.
تعهدات بیمه نامه اتباع خارجی
1- تامین هزينه‌هاي پزشكي و بستري تا سقف 10.000 يورو و يا معادل ريالي آن براساس نرخ تسعیر ارز مندرج در بیمه‌نامه با استناد به گواهي پزشكي مبني بر نياز فوري به درمان در مدت پوشش (پس از كسر فرانشيز هزينه‌هاي پزشكي غيربستري)، به شرح زير پرداخت خواهد شد:
۱-۱- هزينه‌هاي پزشكي شامل ويزيت اوليه و خدمات تصويربرداري و آزمايشگاهي، هزينه‌هاي دارويي، جراحي‌هاي سرپايي، فيزيوتراپي و انتقال مصدومان و بيماران به مراكز پزشكي مربوطه ناشي از حوادث.
۱-۲- هزينه‌هاي پزشكي ناشي از بستري و جراحي در بيمارستان و مراكز جراحي محدود Day Care (با بيش از ۶ ساعت بستري).
۲- هزينه‌هاي غيرپزشكي به شرح زير پرداخت خواهد شد:
۲-۱- تامین هزينه‌هاي متعارف مربوط به تهيه تابوت و انتقال جسد بيمه‌شده متوفی به نزديكترين فرودگاه‌ بين‌المللي محل اقامت وي در كشور مبداء یا محل اقامت (هزینه‌های برگزاري مراسم تشييع و تدفين در تعهد بیمه‌گر نمی‌باشد).
۲-۲- در صورتي كه بيمه‌شده به علت حادثه يا بيماري مشمول اين بيمه‌نامه، در بيمارستان بستري شود و بر اساس نظر پزشک معالج و تایید پزشك معتمد بيمه‌گر به همراه نياز داشته باشد، هزينه‌هاي متعارف رفت و برگشت يكي از بستگان بيمه‌شده از كشور محل اقامت بيمه‌شده به محل بستري و نیز مخارج اقامت وي در ایران حداکثر تا ۲۰ روز پرداخت خواهد شد.
۲-۳- تامین هزينه متعارف بازگشت غيرمنتظره بيمه‌شده به دليل صدمات يا بيماري حاد پزشكي در صورتيكه وی نتواند از بليط برگشت استفاده نمايد.
۲-۴- تامین هزينه‌هاي متعارف جهت بازگرداندن افراد همراه زير ۱۵ سال بيمه‌شده و يك نفر از بستگان وی به كشور مبدا یا محل اقامت در صورت عدم توانايي به سفر با وسيله نقليه شخصي و يا وسيله نقليه‌اي كه در ابتداي سفر مورد استفاده قرار گرفته است.
۲-۵- تامین هزينه‌هاي فوريتي دندانپزشكي( محدود به معالجه دندان درد، درمان عفونت و كشيدن دندان )تا سقف مندرج در بیمه نامه .
۲-۶- تامین هزينه‌هاي لازم جهت تهيه مدارك مهم مفقود شده مسافرتي نظير گذرنامه، گواهينامه رانندگي و يا مدارك كنسولي تا مبلغ مندرج در بیمه نامه .
۲-۷- تامین هزينه‌هاي مربوط به معاضدت قضایی دعاوي که در طی مدت اقامت در ایران علیه بیمه شده دادخواست مطرح شود.(تا سقف مندرج در بیمه نامه )
3- راهنمایی پزشكي: اطلاعات مورد نياز بيمه‌شده از قبيل نشاني بيمارستان‌ها، مراكز جراحي محدود، داروخانه‌ها و ديگر مراكز تخصصي جهت بيماران و مصدومان را در اختيار وي قرار داده و ساير اطلاعات و راهنمايي‌هاي لازم به دو زبان فارسي و انگليسي ارائه میگردد.
5- راهنمايي بيمه‌شده در صورت گم شدن مدارك: بيمه‌ آسیا در صورت گم‌ شدن مدارك مهم مسافرتي از جمله گذرنامه و ويزا راهنمايي‌هاي لازم را به بيمه‌شده ارايه مینمايد.

بيمه مسافرين عازم به خارج از کشور

بيمه آسيا به منظور رفاه حال هموطناني که به منظور سياحت، تجارت، ديدار با اقوام و آشنايان قصد سفر به خارج از کشور را دارند از طريق شرکت امدادرسان معتبر ، نسبت به ارائه پوشش هاي بيمه اي مناسب اقدام نموده است.

برخي از سفارتخانه هاي خارجي، ارائه اين بيمه نامه را در فهرست مدارک الزامي جهت صدور ويزاي کشور متبوع خود قرار داده و خريداري آن را براي مسافرين اجباري نموده اند. ليکن علي رغم الزام برخي از سفارتخانه ها پيشنهاد ما به عنوان مشاور صديق شما آن است که حتما قبل از خروج از کشور، آگاهانه و به اختيار خود، نسبت به خريد اين بيمه نامه اقدام نماييد چرا که بيماري و حادثه خبر نمي کند. طيف وسيعي از مشکلات که احتمال وقوع آن در سفر وجود دارد با پوشش هاي اين بيمه نامه مرتفع مي گردد.

از جمله پوشش هاي اين بيمه نامه مي توان به موارد ذيل اشاره نمود:
تامين هزينه هاي پزشکي و بستري در بيمارستان در خارج از کشور
جابجايي يا بازگرداندن بيمه شده به کشور در طول سفر در اثر بروز بيماري يا حادثه
پرداخت هزينه هاي فوري دندانپزشکي
بازگشت یکی از اعضاء بلافصل خانواده همراه بيمه شده به کشور
بازگرداندن جسد متوفي
سفر اضطراري يکي از افراد خانواده (عيادت ضروري)
بازگشت اضطراري به کشور به دليل فوت يکي از اعضا نزديک خانواده
ارسال دارو
ارسال پيام ها و ارائه اطلاعات مراجع درماني در مواقع اضطراري
مشاوره براي رفع مشکلات
معاضدت حقوقي
پوشش ها و مزاياي مربوط به بار همراه مسافر( در صورت تاخیر در دریافت و یا مفقود شدن چمدان همراه مسافر)
توجه:
پوشش ها و مزاياي اين بيمه نامه شامل تمام بيمه شدگان حداکثر تا سن 85 سال مي باشد.
اين بيمه نامه بر حسب درخواست متقاضي براي مدت يک الي 92 روز متوالی صادر مي گردد.
در صورت درخواست متقاضی ، بيمه نامه براي مدت 6 ماه يا يک سال نیز صادر مي گردد.(با رعایت شرط حداکثر هر سفر 92 روز متوالی )
به منظور صرفه جويي در وقت و هزينه افرادي که به طور مستمر از کشور خارج مي شوند، بيمه نامه طبق ویزا به صورت multiple صادر مي گردد. در اين صورت مسافر وقتي براي اولين بار به کشور باز مي گردد بيمه نامه منقضي نگرديده و تا زمان انقضاء ویزا مي تواند به طور مکرر مسافرت نمايد. .(با رعایت شرط حداکثر هر سفر 92 روز متوالی )
در زمان وقوع حادثه مي توانيد در تمامي طول شبانه روز با شرکت امدادرسان که تلفن هاي تماس آن در روي بيمه نامه درج گرديده، تماس حاصل نموده و مشکلات خود را با آنان در ميان گذارید. براي تماس با اين شماره تلفن ها، نيازي به آشنايي با زبان خارجي نبوده و پاسخگویی ه زبان فارسي مي باشد.
شرکت بيمه آسيا ضمن آرزوي سفري بي خطر آمادگي خود را جهت ارائه کليه خدمات بيمه اي و پاسخگويي به سوالات احتمالي شما بيمه شده محترم اعلام مي نمايد.

بيمه هاي درمان گروهی

در کنار بهره مندي از روزهاي شاد و خوش زندگي، پيش بيني راهکارهاي رفع مشکلات روزهاي تلخ و ناخوشايند، لازمه يک زندگي شايسته است. هيچ کس قادر به پيش بيني وضعيت سلامت خود و يا نزديکان خود در آينده نيست، اما مي توان براي تامين هزينه ها و جلوگيري از بروز مشکلات اقتصادي که هزينه هاي سرسام آور درمان بيماري، مسبب آن مي باشد، با راهکارهاي مناسب مثل بيمه درمان اين تشويش را رفع نمود. بيمه درمان شاخه اي از بيمه هاي اشخاص مي باشد و در حال حاضر به صورت گروهي و تکميلي (مازاد بر پوشش سازمان هاي بيمه گر پايه نظير سازمان تامين اجتماعي، خدمات درماني و بيمه هاي مشابه) عرضه مي شود.

در اين نوع بيمه نامه، پرداخت هزينه هاي بيمارستاني و جراحي ناشي از بيماري و حوادث احتمالي و ساير پوشش هاي اضافي درماني طبق شرايط بيمه نامه تعهد مي شود. بيمه شدگان شامل کارکنان شاغل در سازمان ها، شرکت ها و افراد تحت تکفل آنان شامل همسر، فرزندان و والدين مي باشند که با معرفي بيمه گذار تحت پوشش قرار گرفته و مي توانند از مزاياي اين بيمه نامه استفاده نمايند.

 • موارد تحت پوشش در اين بيمه نامه عبارت است از:
 • تامين هزينه اعمال جراحي و بستري در بيمارستان و مراکز جراحي محدود در اثر حادثه يا بيماري، آنژيوگرافي قلب، انواع سنگ شکن، ديسک ستون فقرات، هزينه هاي شيمي درماني، راديوتراپي و گامانايف.
 • تامين هزينه اعمال جراحي قلب، مغز و اعصاب (به استثناء ديسک ستون فقرات)، پيوندها (فقط شامل ريه، کبد، کليه و مغز استخوان).
 • تامين هزينه هاي زايمان طبيعي و سزارين.
 • تامين هزينه انتقال بيمار با آمبولانس در داخل و خارج شهر، به شرط بستري در بيمارستان.
 • تامين هزينه هاي رفع عيوب انکساري چشم براي اصلاح موارد نزديک بيني، دوربيني و آستيگماتيسم.
 • تامين هزينه هاي پاراکلينيکي شامل انواع اسکن، سونوگرافي، ام آر آي، انواع آندوسکوپي، اکوکارديوگرافي، ماموگرافي، دانسيتومتري، تست ورزش، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژيوگرافي چشم، شنوايي سنجي، بينايي سنجي، هولتر مانيتورنينگ قلب، انواع گرافي، فيزيوتراپي.
 • تامين هزينه جراحي هاي مجاز سرپايي مانند شکستگي ها، گچ گيري، ختنه، بخيه، کرايوتراپي، اکسيزيون ليپوم، تخليه کيست، ليزر درماني و بيوپسي.
 • ارائه پوشش هاي اضافي ديگر (نظير پوشش هزينه هاي دندانپزشکي، عينک، سمعک، ويزيت و دارو) وفق شرايط و در صورت موافقت بيمه گر.

نحوه ارائه خدمات به بيمه شدگان:

بيمه شدگان در انتخاب هر يک از بيمارستان ها و مراکز درماني در سراسر کشور آزاد هستند. ليکن بيمه آسيا به منظور ارائه خدمات شايسته و کاهش هزينه هاي درماني بيمه شدگان، با بيش از 1000 مرکز درماني، اعم از بيمارستاني، تشخيصي درماني پاراکلينيکي، جراحي محدود و … معتبر در سراسر کشور قرارداد همکاري منعقد نموده است. لازم به ذکر است هزينه هاي بيمارستاني بيمه شدگاني که به علت فقدان امکانات لازم و با تاييد بيمه گر، به خارج از کشور عزيمت مي نمايند، براساس ضوابط بيمه نامه قابل پرداخت مي باشد.

 1. موارد تحت پوشش در اين بيمه نامه عبارت است از:
 2. استفاده از خدمات مراکز درماني و بيمارستان هاي طرف قرارداد بيمه آسيا:
  بيمه شده ضمن مراجعه به هر يک از شعب شرکت بيمه آسيا در تهران و شهرستان ها و يا واحدهاي صدور منتخب، با ارائه مدارک مربوطه نسبت به دريافت معرفينامه و ارائه آن به مرکز درماني مورد نظر اقدام مي نمايد.
 3. استفاده از خدمات مراکز درماني و بيمارستان هاي غير طرف قرارداد بيمه آسيا:
  در اين صورت بيمه شده پس از پرداخت هزينه ها و تسويه حساب با مرکز درماني موردنظر و تحويل اصل مدارک به بيمه گر اول، رونوشت برابر با اصل مدارک را به همراه چک دريافت شده از بيمه گر اول به بيمه آسيا ارائه نموده ، بيمه آسيا مابه التفاوت هزينه ها را براساس تعرفه مراکز درماني هم درجه ي طرف قرارداد و نيز با در نظر گرفتن تعهدات بيمه نامه به بيمه شده پرداخت مي نمايد.

درمان کارت بيمه آسيا

در مواقع اورژانس يا روزهاي تعطيل و ساعات غيراداري، بيمه شدگان مي توانند با در دست داشتن درمان کارت بيمه آسيا، به مراکز درماني طرف قرارداد مراجعه نموده و از خدمات اين مراکز مطابق با شرايط قرارداد استفاده و در اولين ساعات وقت اداري روز بعد جهت دريافت معرفينامه به شعب بيمه آسيا مراجعه نمايند.

بيمه مسافرتی اتباع خارجی

 شرکت سهامی بیمه آسیا با ارائه این بیمه نامه به اتباع خارجی سعی دارد تا در کنار بهره مندی ایشان از طبیعت بی بدیل و زیبای ایران   ، دیدار از آثار باستانی و جاذبه های  تمدن اسلامی  آن ، زمینه ساز آسایش و اطمینان خاطر آنان  بابت هزینه هایی که احتمال رخداد آن در هر  سفر وجود دارد ، باشد و بدین ترتیب علاوه بر عمل به وظیفه خود در ارائه خدمات بیمه ای ، سهم خود را در بالا بردن رونق صنعت ایرانگردی  در کشور ادا نماید.

بيمه مسافرين عازم به خارج از کشور

برخي از سفارتخانه هاي خارجي، ارائه اين بيمه نامه را در فهرست مدارک الزامي جهت صدور ويزاي کشور متبوع خود قرار داده و خريداري آن را براي مسافرين اجباري نموده اند. ليکن علي رغم الزام برخي از سفارتخانه ها پيشنهاد ما به عنوان مشاور صديق شما آن است که حتما قبل از خروج از کشور، آگاهانه و به اختيار خود، نسبت به خريد اين بيمه نامه اقدام نماييد چرا که بيماري و حادثه خبر نمي کند. طيف وسيعي از مشکلات که احتمال وقوع آن در سفر وجود دارد با پوشش هاي اين بيمه نامه مرتفع مي گردد.

بيمه هاي درمان گروهی

در کنار بهره مندي از روزهاي شاد و خوش زندگي، پيش بيني راهکارهاي رفع مشکلات روزهاي تلخ و ناخوشايند، لازمه يک زندگي شايسته است. هيچ کس قادر به پيش بيني وضعيت سلامت خود و يا نزديکان خود در آينده نيست، اما مي توان براي تامين هزينه ها و جلوگيري از بروز مشکلات اقتصادي که هزينه هاي سرسام آور درمان بيماري، مسبب آن مي باشد، با راهکارهاي مناسب مثل بيمه درمان اين تشويش را رفع نمود. بيمه درمان شاخه اي از بيمه هاي اشخاص مي باشد و در حال حاضر به صورت گروهي و تکميلي (مازاد بر پوشش سازمان هاي بيمه گر پايه نظير سازمان تامين اجتماعي، خدمات درماني و بيمه هاي مشابه) عرضه مي شود.